SKU: P8920-63A UPC: 4044709508470
List Price: Dhs. 587.00 AED
Sale price Dhs. 550.00 AED
(6% Off)
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
Out of stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 63.0 mm
  • Bridge Width: 17.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Porsche Design, Men's Sunglasses, P8920-63A
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
P8920-63A
Brand Name
Porsche Design
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
17.0 mm
Detailed frame color
Black Grey
Detailed lens color
Blue Mirror
Frame color
Black
Frame material
Metal
Frame shape
Aviator
Lens color
Blue
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
63.0 mm