SKU: FT1035-72E-51 UPC: 889214403728
List Price: Kz314,200.00 AOA
Sale price Kz138,700.00 AOA
(55% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 51.0 mm
  • Bridge Width: 20.0 mm
  • Arm Length: 135.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Tom Ford, Ryder, Women's Sunglasses, FT1035-72E-51
SKU
FT1035-72E-51
Brand Name
Tom Ford
Collection
Ryder
Features
Arm length
135.0 mm
Bridge width
20.0 mm
Detailed frame color
Shiny Light Pink
Detailed lens color
Brown
Frame color
Pink
Frame material
Plastic
Frame shape
Rectangular
Lens color
Brown
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
51.0 mm