SKU: IM0143-S-1ED-53 UPC: 716736921129
(79% Off)
Shipping calculated at checkout.
Out of stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 53.0 mm
  • Bridge Width: 18.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Isabel Marant, Women's Sunglasses, IM0143-S-1ED-53
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
IM0143-S-1ED-53
Brand Name
Isabel Marant
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
18.0 mm
Detailed frame color
Green
Detailed lens color
Smoke Gradient
Frame color
Green
Frame material
Acetate
Frame shape
Rectangular
Lens color
Grey
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
53.0 mm