SKU: SP0025-02C-62 UPC: 889214225283
List Price: Tk 16,500.00 BDT
Sale price Tk 3,400.00 BDT
(79% Off)
Shipping calculated at checkout.
Out of stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 62.0 mm
  • Bridge Width: 10.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
Additional Features
Adidas, Sport, Unisex Sunglasses, SP0025-02C-62
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
SP0025-02C-62
Brand Name
Adidas
Collection
Sport
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
10.0 mm
Detailed frame color
Matte Black
Detailed lens color
Smoke Mirrored
Frame color
Black
Frame material
Plastic
Frame shape
Geometric
Lens color
Grey
Lens width
62.0 mm