SKU: LV5010-S-35J-53 UPC: 716736301389
(83% Off)
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
Out of stock
  • Lens Width: 53.0 mm
  • Bridge Width: 20.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Levi's, Men's Sunglasses, LV5010-S-35J-53
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
LV5010-S-35J-53
Brand Name
Levi's
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
20.0 mm
Detailed frame color
Pink
Detailed lens color
Brown Pink Mirror
Frame color
Pink
Frame material
Metal
Frame shape
Round
Lens color
Brown
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
53.0 mm