SKU: PSSN06755-002-55 UPC: 5056322125414
(72% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
  • Lens Width: 55.0 mm
  • Bridge Width: 18.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Paul Smith, Etta, Women's Sunglasses, PSSN06755-002-55
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
PSSN06755-002-55
Brand Name
Paul Smith
Collection
Etta
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
18.0 mm
Detailed frame color
Havana
Detailed lens color
Grey Gradient
Frame color
Brown
Frame material
Acetate
Frame shape
Cat-Eye
Lens color
Grey
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
55.0 mm