SKU: OR0108-50E-55 UPC: 889214484888
(66% Off)
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
Out of stock
Please note this item only ships to the United States
  • Lens Width: 55.0 mm
  • Bridge Width: 18.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Adidas, Unisex Sunglasses, OR0108-50E-55
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
OR0108-50E-55
Brand Name
Adidas
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
18.0 mm
Detailed frame color
Dark Brown
Detailed lens color
Brown Mirror
Frame color
Brown
Frame material
Plastic
Frame shape
Navigator
Lens color
Brown
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
55.0 mm