SKU: VF9456-480RED UPC: 751286345766
(81% Off)
Take an Extra 15% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
  • Lens Width: 48.0 mm
  • Bridge Width: 15.0 mm
  • Arm Length: 130.0 mm
Additional Features
Fila, Men's Opticals, VF9456-480RED
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
VF9456-480RED
Brand Name
Fila
Features
Arm length
130.0 mm
Bridge width
15.0 mm
Detailed frame color
Red Black
Detailed lens color
Demo Lens
Frame color
Red
Frame fit
Youth-Fit
Frame material
Plastic
Frame shape
Square
Lens color
No Color
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
48.0 mm