SKU: EV24049-708-57 UPC: 886895675901
List Price: Bs1.203,00 BOB
Sale price Bs299,00 BOB
(75% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 57.0 mm
  • Bridge Width: 14.0 mm
  • Arm Length: 135.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Nike, Veil Prism, Unisex Sunglasses, EV24049-708-57
SKU
EV24049-708-57
Brand Name
Nike
Collection
Veil Prism
Features
Arm length
135.0 mm
Bridge width
14.0 mm
Detailed frame color
Gold Silver
Detailed lens color
Silver Mirror
Frame color
Gold
Frame material
Acetate
Frame shape
Square
Lens color
Silver
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
57.0 mm