SKU: FT5899-B-55-48 UPC: 889214443410
(67% Off)
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
Out of stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 48.0 mm
  • Bridge Width: 19.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
Additional Features
Tom Ford, T-Logo, Men's Opticals, FT5899-B-55-48
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
FT5899-B-55-48
Brand Name
Tom Ford
Collection
T-Logo
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
19.0 mm
Detailed frame color
Coloured Havana
Detailed lens color
Blue Light Filter
Frame color
Brown
Frame material
Plastic
Frame shape
Square
Lens color
No Color
Lens width
48.0 mm