SKU: IU4881X-017-58 UPC: 886895791304
(55% Off)
Shipping calculated at checkout.
Out of stock
  • Lens Width: 58.0 mm
  • Bridge Width: 18.0 mm
  • Arm Length: 136.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Nike, Show X1, Unisex Sunglasses, IU4881X-017-58
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
IU4881X-017-58
Brand Name
Nike
Collection
Show X1
Features
Arm length
136.0 mm
Bridge width
18.0 mm
Detailed frame color
Matte Black
Detailed lens color
Grey
Frame color
Black
Frame material
Plastic
Frame shape
Shield
Lens color
Grey
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
58.0 mm