SKU: CW1287-104-75 UPC: 193657867550
List Price: P2,488.00 BWP
Sale price P584.00 BWP
(76% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 75.0 mm
  • Bridge Width: 9.0 mm
  • Arm Length: 130.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Nike, Windshield, Men's Sunglasses, CW1287-104-75
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
CW1287-104-75
Brand Name
Nike
Collection
Windshield
Features
Arm length
130.0 mm
Bridge width
9.0 mm
Detailed frame color
White Team Orange
Detailed lens color
Field Tint Mirror
Frame color
White
Frame material
Plastic
Frame shape
Rectangular
Lens color
Blue
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
75.0 mm