SKU: BE4407-408787-54 UPC: 8056597920261
(62% Off)
Shipping calculated at checkout.
Out of stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 54.0 mm
  • Bridge Width: 17.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Burberry, Fashion, Women's Sunglasses, BE4407-408787-54
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
BE4407-408787-54
Brand Name
Burberry
Collection
Fashion
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
17.0 mm
Detailed frame color
Vintage Checker
Detailed lens color
Dark Grey
Frame color
Multi
Frame material
Acetate
Frame shape
Cat-Eye
Lens color
Grey
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
54.0 mm