SKU: SJV554-560BLA UPC: 751286359121
(82% Off)
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
Out of stock
  • Lens Width: 56.0 mm
  • Bridge Width: 19.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
John Varvatos, Men's Sunglasses, SJV554-560BLA
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
SJV554-560BLA
Brand Name
John Varvatos
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
19.0 mm
Detailed frame color
Black
Detailed lens color
Grey
Frame color
Black
Frame material
Plastic
Frame shape
Square
Lens color
Grey
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
56.0 mm