SKU: P8389-52C UPC: 4044709499457
(35% Off)
Take an Extra 15% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 52.0 mm
  • Bridge Width: 18.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
Additional Features
Porsche Design, Unisex Opticals, P8389-52C
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
P8389-52C
Brand Name
Porsche Design
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
18.0 mm
Detailed frame color
Palladium Blue Grey
Detailed lens color
Demo Lens
Frame color
Grey
Frame material
Metal and Plastic
Lens color
No Color
Lens width
52.0 mm