SKU: K511-TOR-52 UPC: 764724339685
(88% Off)
Take an Extra 15% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 52.0 mm
  • Bridge Width: 17.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Kate Young, Women's Sunglasses, K511-TOR-52
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
K511-TOR-52
Brand Name
Kate Young
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
17.0 mm
Detailed frame color
Tortoise
Detailed lens color
Brown
Frame color
Brown
Frame material
Plastic
Frame shape
Cat-Eye
Lens color
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
52.0 mm