SKU: K504-BLK-59 UPC: 764724323172
(86% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 59.0 mm
  • Bridge Width: 15.0 mm
  • Arm Length: 135.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Kate Young, Ally, Women's Sunglasses, K504-BLK-59
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
K504-BLK-59
Brand Name
Kate Young
Collection
Ally
Features
Arm length
135.0 mm
Bridge width
15.0 mm
Detailed frame color
Black
Detailed lens color
Brown
Frame color
Black
Frame material
Plastic
Frame shape
Cat-Eye
Lens color
Brown
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
59.0 mm