SKU: HOLIDAY-2M4-54 UPC: 762753231178
(60% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
  • Lens Width: 54.0 mm
  • Bridge Width: 17.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Smith Optics, Men's Sunglasses, HOLIDAY-2M4-54
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
HOLIDAY-2M4-54
Brand Name
Smith Optics
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
17.0 mm
Detailed frame color
Matte Crystal
Detailed lens color
Smoke
Frame color
White
Frame material
Plastic
Frame shape
Rectangular
Lens color
Grey
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
54.0 mm