SKU: BL2072B-01-53 UPC: 882851404813
(63% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 53.0 mm
  • Bridge Width: 18.0 mm
  • Arm Length: 135.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Balmain, Women's Sunglasses, BL2072B-01-53
SKU
BL2072B-01-53
Brand Name
Balmain
Features
Arm length
135.0 mm
Bridge width
18.0 mm
Detailed frame color
Black
Detailed lens color
Smoke Gradient
Frame color
Black
Frame material
Acetate
Frame shape
Round
Lens color
Grey
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
53.0 mm