SKU: LV1010-S-PJP-48 UPC: 716736302355
(80% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 48.0 mm
  • Bridge Width: 21.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Levi's, Unisex Sunglasses, LV1010-S-PJP-48
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
LV1010-S-PJP-48
Brand Name
Levi's
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
21.0 mm
Detailed frame color
Blue
Detailed lens color
Blue
Frame color
Frame material
Plastic
Frame shape
Square
Lens color
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
48.0 mm