SKU: LV5014-S-086-55 UPC: 716736381886
(83% Off)
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
Out of stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 55.0 mm
  • Bridge Width: 19.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Levi's, Women's Sunglasses, LV5014-S-086-55
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
LV5014-S-086-55
Brand Name
Levi's
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
19.0 mm
Detailed frame color
Havana
Detailed lens color
Brown Gradient
Frame color
Brown
Frame material
Plastic
Frame shape
Square
Lens color
Brown
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
55.0 mm