SKU: L177S-714-57 UPC: 886895284479
(72% Off)
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
Out of stock
  • Lens Width: 57.0 mm
  • Bridge Width: 15.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Lacoste, Men's Sunglasses, L177S-714-57
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
L177S-714-57
Brand Name
Lacoste
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
15.0 mm
Detailed frame color
Gold
Detailed lens color
Grey
Frame color
Gold
Frame material
Metal
Frame shape
Aviator
Lens color
Grey
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
57.0 mm