SKU: MARC738-S-08A-61 UPC: 716736980836
List Price: LE 12,258.00 EGP
Sale price LE 1,716.00 EGP
(86% Off)
Take an Extra 15% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 61.0 mm
  • Bridge Width: 20.0 mm
  • Arm Length: 125.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Marc Jacobs, Women's Sunglasses, MARC738-S-08A-61
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
MARC738-S-08A-61
Brand Name
Marc Jacobs
Features
Arm length
125.0 mm
Bridge width
20.0 mm
Detailed frame color
Black Grey
Detailed lens color
Grey Bronze Mirror
Frame color
Black
Frame material
Plastic
Frame shape
Wrap
Lens color
Grey
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
61.0 mm