SKU: EV1113-901-66 UPC: 195244750511
(63% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
  • Lens Width: 66.0 mm
  • Bridge Width: 15.0 mm
  • Arm Length: 135.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Nike, Adrenaline, Men's Sunglasses, EV1113-901-66
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
EV1113-901-66
Brand Name
Nike
Collection
Adrenaline
Features
Arm length
135.0 mm
Bridge width
15.0 mm
Detailed frame color
Clear Grey
Detailed lens color
Green
Frame color
Grey
Frame material
Plastic
Frame shape
Rectangular
Lens color
Green
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
66.0 mm