SKU: VPP053S5609WA UPC: 190605393987
(63% Off)
Take an Extra 15% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 56.0 mm
  • Bridge Width: 18.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
Additional Features
Philipp Plein, Women's Opticals, VPP053S5609WA
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
VPP053S5609WA
Brand Name
Philipp Plein
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
18.0 mm
Detailed frame color
Shiny Transparent Red
Detailed lens color
Demo Lens
Frame color
Red
Frame material
Plastic
Frame shape
Geometric
Lens color
No Color
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
56.0 mm