SKU: DV2259-451-52 UPC: 195869273068
(69% Off)
Take an Extra 15% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
  • Lens Width: 52.0 mm
  • Bridge Width: 20.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Nike, Flatspot, Men's Sunglasses, DV2259-451-52
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
DV2259-451-52
Brand Name
Nike
Collection
Flatspot
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
20.0 mm
Detailed frame color
Obdsidian
Detailed lens color
Ultraviolet Mirror
Frame color
Black
Frame material
Plastic
Frame shape
Round
Lens color
Blue
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
52.0 mm