SKU: DQ0289-52B-53 UPC: 664689938704
(72% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
  • Lens Width: 53.0 mm
  • Bridge Width: 17.0 mm
  • Arm Length: 135.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Dsquared2, Women's Sunglasses, DQ0289-52B-53
SKU
DQ0289-52B-53
Brand Name
Dsquared2
Features
Arm length
135.0 mm
Bridge width
17.0 mm
Detailed frame color
Dark Havana
Detailed lens color
Smoke Gradient
Frame color
Brown
Frame material
Metal
Frame shape
Cat-Eye
Lens color
Grey
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
53.0 mm