SKU: FT1098-01V-54 UPC: 889214477859
(48% Off)
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
Out of stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 54.0 mm
  • Bridge Width: 17.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Tom Ford, Damian, Men's Sunglasses, FT1098-01V-54
SKU
FT1098-01V-54
Brand Name
Tom Ford
Collection
Damian
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
17.0 mm
Detailed frame color
Black
Detailed lens color
Blue
Frame color
Black
Frame material
Plastic
Frame shape
Square
Lens color
Blue
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
54.0 mm