SKU: CT7886-220-56 UPC: 193154161731
(73% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
  • Lens Width: 56.0 mm
  • Bridge Width: 18.0 mm
  • Arm Length: 130.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Nike, Sentiment, Unisex Sunglasses, CT7886-220-56
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
CT7886-220-56
Brand Name
Nike
Collection
Sentiment
Features
Arm length
130.0 mm
Bridge width
18.0 mm
Detailed frame color
Soft Tortoise
Detailed lens color
Green
Frame color
Brown
Frame material
Plastic
Frame shape
Square
Lens color
Green
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
56.0 mm