SKU: GV-7028-S-89DX-56 UPC: 762753074478
(78% Off)
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
Out of stock
  • Lens Width: 56.0 mm
  • Bridge Width: 17.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Givenchy, Fashion, Women's Sunglasses, GV-7028-S-89DX-56
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
GV-7028-S-89DX-56
Brand Name
Givenchy
Collection
Fashion
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
17.0 mm
Frame color
Brown
Frame material
Plastic
Frame shape
Square
Lens color
Grey
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
56.0 mm