SKU: IQ7244-013-59 UPC: 198727556563
(76% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
  • Lens Width: 59.0 mm
  • Bridge Width: 15.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Nike, Maverick, Men's Sunglasses, IQ7244-013-59
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
IQ7244-013-59
Brand Name
Nike
Collection
Maverick
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
15.0 mm
Detailed frame color
Matte Black
Detailed lens color
Road Red Mirror
Frame color
Black
Frame material
Plastic
Frame shape
Square
Lens color
Red
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
59.0 mm