SKU: DTS532-52-02-Z UPC: 811005038468
List Price: 5,734.00 GTQ
Sale price 2,268.00 GTQ
(60% Off)
Take an Extra 15% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 52.0 mm
  • Bridge Width: 21.0 mm
  • Arm Length: 132.0 mm
  • Lens Features: Anti-Reflective
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Dita, Lageos, Women's Sunglasses, DTS532-52-02-Z
SKU
DTS532-52-02-Z
Brand Name
Dita
Collection
Lageos
Features
Arm length
132.0 mm
Bridge width
21.0 mm
Detailed frame color
Dark Lavendar White Gold
Detailed lens color
Grey Gradient
Frame color
Purple
Frame material
Titanium
Frame shape
Round
Lens color
Grey
Lens features
Anti-Reflective
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
52.0 mm