SKU: SESC14F-357M-59 UPC: 8052237085031
List Price: 1,964.00 GTQ
Sale price 330.00 GTQ
(83% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 59.0 mm
  • Bridge Width: 16.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Escada, Women's Sunglasses, SESC14F-357M-59
SKU
SESC14F-357M-59
Brand Name
Escada
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
16.0 mm
Detailed frame color
Gold Matt Red Tea
Detailed lens color
Bordeaux
Frame color
Gold
Frame material
Metal
Frame shape
Round
Lens color
Red
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
59.0 mm