SKU: HEKS1245-006-54 UPC: 840311405374
List Price: 1,572.00 GTQ
Sale price 231.00 GTQ
(85% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 54.0 mm
  • Bridge Width: 17.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Hackett, Men's Sunglasses, HEKS1245-006-54
SKU
HEKS1245-006-54
Brand Name
Hackett
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
17.0 mm
Detailed frame color
Black
Detailed lens color
Grey
Frame color
Black
Frame material
Acetate
Frame shape
Round
Lens color
Grey
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
54.0 mm