SKU: EV1218-016-61 UPC: 193151315632
List Price: 676.00 GTQ
Sale price 330.00 GTQ
(51% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 61.0 mm
  • Bridge Width: 14.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Nike, Chance, Unisex Sunglasses, EV1218-016-61
SKU
EV1218-016-61
Brand Name
Nike
Collection
Chance
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
14.0 mm
Detailed frame color
Black Grey
Detailed lens color
Light Infrared
Frame color
Black
Frame material
Metal
Frame shape
Aviator
Lens color
Red
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
61.0 mm