SKU: UAPHENOM-F-OIT-57 UPC: 716736693590
List Price: 1,297.00 GTQ
Sale price 248.00 GTQ
(80% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 57.0 mm
  • Bridge Width: 18.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Under Armour, Men's Sunglasses, UAPHENOM-F-OIT-57
SKU
UAPHENOM-F-OIT-57
Brand Name
Under Armour
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
18.0 mm
Detailed frame color
Black Red
Detailed lens color
Red Multilayer
Frame color
Black
Frame material
Plastic
Frame shape
Square
Lens color
Red
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
57.0 mm