SKU: EV0834-901-59 UPC: 192499613554
(64% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 59.0 mm
  • Bridge Width: 16.0 mm
  • Arm Length: 135.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Nike, Cruiser, Men's Sunglasses, EV0834-901-59
SKU
EV0834-901-59
Brand Name
Nike
Collection
Cruiser
Features
Arm length
135.0 mm
Bridge width
16.0 mm
Detailed frame color
Crystal Clear
Detailed lens color
Grey
Frame color
White
Frame material
Plastic
Frame shape
Rectangular
Lens color
Grey
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
59.0 mm