SKU: SESA62F-A01V-58 UPC: 840401800140
List Price: L 6,161.00 HNL
Sale price L 1,150.00 HNL
(81% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 58.0 mm
  • Bridge Width: 16.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Escada, Women's Sunglasses, SESA62F-A01V-58
SKU
SESA62F-A01V-58
Brand Name
Escada
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
16.0 mm
Detailed frame color
Black
Detailed lens color
Pink
Frame color
Black
Frame material
Metal
Frame shape
Cat-Eye
Lens color
Pink
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
58.0 mm