SKU: SMUPT2J3-UPTAKE-48 UPC: 762753298805
List Price: L 3,614.00 HNL
Sale price L 201.00 HNL
(94% Off)
Take an Extra 15% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 48.0 mm
  • Bridge Width: 20.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
Additional Features
Smith Optics, Uptake, Women's Opticals, SMUPT2J3-UPTAKE-48
SKU
SMUPT2J3-UPTAKE-48
Brand Name
Smith Optics
Collection
Uptake
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
20.0 mm
Detailed frame color
Orange Havana
Detailed lens color
Demo Lens
Frame color
Orange
Frame material
Plastic
Frame shape
Square
Lens color
No Color
Lens width
48.0 mm