SKU: FT1190-53E-53 UPC: 889214549341
List Price: L 10,268.00 HNL
Sale price L 4,025.00 HNL
(60% Off)
Shipping calculated at checkout.
Out of stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 53.0 mm
  • Bridge Width: 21.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Tom Ford, Athena, Women's Sunglasses, FT1190-53E-53
SKU
FT1190-53E-53
Brand Name
Tom Ford
Collection
Athena
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
21.0 mm
Detailed frame color
Striped Brown
Detailed lens color
Yellow
Frame color
Brown
Frame material
Plastic
Frame shape
Cat-Eye
Lens color
Yellow
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
53.0 mm