SKU: EV24049-043-57 UPC: 886895675697
(68% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
  • Lens Width: 57.0 mm
  • Bridge Width: 14.0 mm
  • Arm Length: 135.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Nike, Veil Prism, Unisex Sunglasses, EV24049-043-57
SKU
EV24049-043-57
Brand Name
Nike
Collection
Veil Prism
Features
Arm length
135.0 mm
Bridge width
14.0 mm
Detailed frame color
Silver Green
Detailed lens color
Green Infrared Mirror
Frame color
Silver
Frame material
Acetate
Frame shape
Square
Lens color
Green
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
57.0 mm