SKU: DLX405-54-01-Z UPC: 811005039823
(33% Off)
Take an Extra 15% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 54.0 mm
  • Bridge Width: 18.0 mm
  • Arm Length: 150.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Dita, Lancier, Men's Sunglasses, DLX405-54-01-Z
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
DLX405-54-01-Z
Brand Name
Dita
Collection
Lancier
Features
Arm length
150.0 mm
Bridge width
18.0 mm
Detailed frame color
Black Gunmetal
Detailed lens color
Demo Lens
Frame color
Black
Frame material
Acetate
Frame shape
Square
Lens color
No Color
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
54.0 mm