SKU: IH0918X-200-55 UPC: 886895704960
(70% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 55.0 mm
  • Bridge Width: 17.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Nike, Crescent Fawn, Women's Sunglasses, IH0918X-200-55
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
IH0918X-200-55
Brand Name
Nike
Collection
Crescent Fawn
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
17.0 mm
Detailed frame color
Transparent Sand Brown Sage Green Lainate
Detailed lens color
Green
Frame color
Brown
Frame material
Acetate
Frame shape
Cat-Eye
Lens color
Green
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
55.0 mm