SKU: DZ7269-010-56 UPC: 196152017529
(63% Off)
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
Out of stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 56.0 mm
  • Bridge Width: 17.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Nike, Sport, Men's Sunglasses, DZ7269-010-56
SKU
DZ7269-010-56
Brand Name
Nike
Collection
Sport
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
17.0 mm
Detailed frame color
Matte Black
Detailed lens color
Grey
Frame color
Black
Frame material
Plastic
Frame shape
Square
Lens color
Grey
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
56.0 mm