SKU: TY1071-3254-53 UPC: 725125372978
(70% Off)
Take an Extra 15% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 53.0 mm
  • Bridge Width: 15.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
Additional Features
Explore the elegant Tory Burch women's opticals in a classic aviator shape. Crafted from shiny rose gold metal, these glasses feature a 53 mm lens width, 140 mm arm length, and 15 mm bridge width. Perfect for adding a touch of sophistication to any look. TY1071-3254-53
SKU
TY1071-3254-53
Brand Name
Tory Burch
Collection
Fashion
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
15.0 mm
Detailed frame color
Shiny Rose Gold
Detailed lens color
Demo Lens
Frame color
Pink
Frame material
Metal
Frame shape
Aviator
Lens color
No Color
Lens width
53.0 mm