SKU: CW1287-341-75 UPC: 193657867574
List Price: 22.600 ISK
Sale price 5.300 ISK
(76% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 75.0 mm
  • Bridge Width: 9.0 mm
  • Arm Length: 130.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Nike, Windshield, Men's Sunglasses, CW1287-341-75
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
CW1287-341-75
Brand Name
Nike
Collection
Windshield
Features
Arm length
130.0 mm
Bridge width
9.0 mm
Detailed frame color
White Gorge Green
Detailed lens color
Green Mirror
Frame color
Green
Frame material
Plastic
Frame shape
Rectangular
Lens color
Green
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
75.0 mm