SKU: STU009-550627 UPC: 751286354362
(68% Off)
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
Out of stock
  • Lens Width: 55.0 mm
  • Bridge Width: 17.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Tumi, Men's Sunglasses, STU009-550627
SKU
STU009-550627
Brand Name
Tumi
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
17.0 mm
Detailed frame color
Gunmetal
Detailed lens color
Grey
Frame color
Grey
Frame material
Metal and Acetate
Frame shape
Square
Lens color
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
55.0 mm