SKU: VJVC005570BLA UPC: 751286356144
(55% Off)
Take an Extra 15% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 57.0 mm
  • Bridge Width: 13.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
Additional Features
John Varvatos, Men's Opticals, VJVC005570BLA
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
VJVC005570BLA
Brand Name
John Varvatos
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
13.0 mm
Detailed frame color
Black
Detailed lens color
Demo Lens
Frame color
Black
Frame material
Metal
Frame shape
Square
Lens color
No Color
Lens width
57.0 mm