SKU: T1344103705100 UPC: 7611608297452 Alias: T134.410.37.051.00
(48% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
Please note this item only ships to the United States, Canada and Mexico
Free standard shipping in contiguous United States
  • Movement: Quartz
  • Case Width: 41.0 mm
  • Water Resistance: 50 m (165 feet)
Additional Features
Tissot, Memphis, Men's Watch, Stainless Steel Case, Leather Strap, Quartz, T1344103705100
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
T1344103705100
Brand Name
Tissot
Collection
Heritage
Band
Band Colour
Black
Band length
7.0 in
Band Material
Leather
Band type
Strap
Band width
20.0 mm
Clasp
Pin Buckle
Case
Case back
Closed
Case crystal
Sapphire Crystal Scratch Resistant
Case material
Stainless Steel
Case shape
Round
Case width
41.0 mm