SKU: LO741S-606-55 UPC: 886895622752
(80% Off)
Take an Extra 15% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 55.0 mm
  • Bridge Width: 17.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Longchamp, Women's Sunglasses, LO741S-606-55
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
LO741S-606-55
Brand Name
Longchamp
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
17.0 mm
Detailed frame color
Textured Red
Detailed lens color
Wine
Frame color
Red
Frame material
Acetate
Frame shape
Cat-Eye
Lens color
Red
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
55.0 mm